دانشگاه پزشکی چین یا دانشگاه چاینا مدیکال (China Medical University) در 6 ژوئن 1958 به عنوان کالج پزشکی چین تاسیس شد، و در سال 2003 خود را به دانشگاه پزشکی چین تبدیل کرد. CMU اولین موسسه دانشگاهی در تایوان است که در آن برنامه‌های پزشکی و داروسازی چینی ارائه می‌شود. این دانشگاه به‌طور پیوسته درحال پیشرفت بوده، تا اکنون به جایگاه فعلی خود به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در تایوان رسیده است.

در صورتی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی هستید، دانشگاه چاینا مدیکال می‌تواند مقصدی عالی برای شما باشد. در این مطلب به‌طور کامل با امکانات، اهداف و دستاوردهای CMU آشنا می‌شویم.

دانشگاه چاینا مدیکال

آمار کلی

 • رتبه جهانی دانشگاه در سال 2021: 401-500
 • رتبه دانشگاه در آسیا در 2020: 89
 • درصد دانشجویان بین‌المللی: 9% (که کلاس‌های آنها از دانشجویان چینی جداست)
 • نسبت دانشجویان خانم به آقا: 55:45
 • تعداد دانشجویان تمام‌وقت: 7.633
 • تعداد دانشجویای به ازای هر کارمند دانشگاه: 16.9
 • شهریه سالیانه دانشگاه: حدود 40.000 یوان
 • شهریه سالیانه خوابگاه: حدود 7.000 یوان

دانشکده و رشته‌های دانشگاه چاینا مدیکال

دانشگاه چاینا مدیکال در مرکز شهر تایچونگ در تایوان واقع شده و شامل 2 پردیس بزرگ (تایچونگ و بیگانگ) 8 دانشکده است. در این دانشکده‌ها طب غربی، طب چینی، داروسازی (از جمله گیاهان دارویی چینی)، مراقبت‌های بهداشتی (از جمله پرستاری)، علوم زندگی، مدیریت، برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و عملی بهداشت عمومی، و دوره‌های میان رشته‌ای ارائه می‌شود.

China Medical University با داشتن آزمایشگاه‌های ممتاز، یک کتابخانه و مرکز مرجع، دو بیمارستان آموزشی جامع و تعهد قوی کارکنان به دانشجویان، در یک محیط متعهد و مجهز پزشکان آینده را آموزش و پرورش می‌دهد.

نقاط عطف China Medical University

 • 1958: شبکه همکاری بین‌المللی
 • 1980: تاسیس بیمارستان تایچونگ در کالج پزشکی چین
 • 1984: تاسیس پردیس دانشگاه بیگانگ کالج پزشکی چین
 • 1985: تاسیس بیمارستان بیگانگ کالج پزشکی چین
 • 1997: ارتقاء بیمارستان تایچونگ کالج پزشکی چین به مراکز پزشکی دانشگاهی بالقوه
 • 2000: ارتقاء بیمارستان تایچونگ کالج پزشکی چین به مراکز پزشکی دانشگاهی
 • 2003: تبدیل کالج پزشکی چین به دانشگاه پزشکی چین
 • 2007: افتتاح پردیس Wuquan در پردیس بزرگ تایچونگ
 • 2008: ارتقاء بیمارستان پزشکی بیگانگ به بیمارستان آموزشی متروپولیتن
دانشگاه پزشکی چین

ماموریت و اهداف CMU

طبق بیانیه دانشگاه چاینا مدیکال، این موسسه ماموریت خود را تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در پزشکی غربی و چینی می‌داند. آنها در کلیه پروژه‌هایشان تلاش می‌کنند تا به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات پزشکی به جامعه خود، مربی متخصصان آینده و کمک‌کننده به دانش جهان در علوم بهداشتی به رسمیت شناخته شود.

به عنوان اهداف بلندمدت، دانشگاه پزشکی چین در تلاش است تا یکی از 500 دانشگاه برتر جهان باشد که توسط ARWU رتبه‌بندی می‌شود. این پیشرفت تنها شامل تعالی در آموزش و تحقیق نمی‌شود، بلکه یک رویکرد جامع گسترده برای بهبود سلامت است.

بیمارستان دانشگاه چاینا مدیکال نیز قصد دارد با تکمیل ساخت 5 مرکز بالینی جدید، تبدیل به یکی از 3 مراکز پزشکی معتبر در تایوان شود. از طرف دیگر، بیمارستان پزشکی بیگانگ CMU قصد دارد به یک بیمارستان آموزشی منطقه‌ای تبدیل شود.

دستاوردهای دانشگاه پزشکی چین

دانشگاه چاینا مدیکال ارزيابی انجام‌شده توسط شورای اعتباربخشی پزشكی تايوان (Taiwan Medical Accreditation Council) را با موفقیت پشت سر گذاشت؛ و برای 7 سال آينده از معافيت ارزيابی‌های پیگیری برخوردار شد. بیمارستان دانشگاه پزشکی چین با دستیابی به ارزیابی سطح A به عنوان بیمارستان آموزشی، به‌عنوان یکی از برترین مراکز پزشکی کشور نیز شناخته می‌شود.

این موسسه با آموزش مداوم و پشتیبانی اداری، موفق شده است تا ارزیابی‌های مربوط به صدک‌های بالایی را توسط بخش پزشکی وزارت آموزش دریافت کند همچنین، از سال 2006 تا 2009، کمک هزینه برتری تدریس به دانشگاه چاینا مدیکال از طرف وزارت آموزش و پرورش اعطا شد، که بالاترین رتبه را بین دانشگاه‌های پزشکی تایوان بر اساس جمعیت دانشجویی دارد.

به لطف برنامه‌های منعطف و منابع گسترده، دانشگاه چاینا مدیکال قصد توقف ندارد، و یک محیط دانشگاهی محرک را هم برای اعضای هیئت علمی و هم برای دانشجویان فراهم کرده است.

بیمارستان دانشگاه چاینا مدیکال

تحقیقات دانشگاه چاینا مدیکال

دانشگاه پزشکی چین در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2016-2017 در میان دانشگاه‌های تایوان در رتبه 6 قرار گرفت. دستاوردهای تحقیقاتی CMU که توسط انتشارات مختلف منعکس شده‌اند، نه تنها از نظر کمی بلکه از نظر کیفی نیز برجسته هستند.

دانشگاه چاینا مدیکال با جذب دانشمندان بااستعداد و برجسته از سراسر جهان عمق تحقیقات خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است. این دانشمندان معتبر خارجی بخشی از 500 عضو هیئت علمی تمام وقت و اختصاصی را تشکیل می‌دهند، که هم اکنون در CMU کار و تدریس می‌کنند.

همچنین لازم به ذکر است که سیستم مراقبت‌های بهداشتی دانشگاه پزشکی چین، که دارای 4 بیمارستان کمیسیون مشترک معتبر بین‌المللی و 11 شرکت تابعه با بیش از 5000 تخت است، دومین سیستم مراقبت‌های بهداشتی در کشور تایوان است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه چاینا مدیکال

«مجموعه آی سی» با در اختیار داشتن مشاوران تحصیلی متخصص در امر اخذ پذیرش تحصیلی در چین آماده است تا شما را درباره تحصیل در این کشور راهنمایی کند. جهت دریافت مشاوره آنلاین و حضوری (در شیراز) برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه پزشکی چین، از طریق فرم تهیه شده در سایت، ایمیل و یا تلفن تماس با گروه مشاوره آی سی در ارتباط باشید.