برای بیشتر دانشجوهای بین‌المللی، نام دالیان با دانشگاه تکنولوژی دالیان و دانشگاه پزشکی دالیان گره خورده است. در ممتاز بودن این دانشگاه‌ها هیچ شکی وجود ندارد. اما نباید باعث شود تا متقاضیان تحصیل در چین از فرصت تحصیل در یک دانشگاه عالی در همین منطقه استفاده نکنند: دانشگاه دالیان چین.

در این مطلب قصد داریم دانشگاه دالیان را به‌طور کامل معرفی، و شما را با امکانات، محوطه و دستاوردهای آن آشنا کنیم.

دانشگاه دالیان

معرفی دانشگاه دالیان چین

دانشگاه دالیان در اواخر دهه ۸۰ قرن بیستم در شهر لیائونینگ تاسیس شد؛ زمانی که دولت چین تصمیم گرفت سه دانشکده را در یک موسسه آموزشی جامع ادغام کند. امروزه برنامه‌های آموزشی دانشگاه دالیان چین در رشته‌های پزشکی، علوم انسانی، مدیریت، مهندسی و… به دانشجویان ارائه می‌شود. دانشگاه دالیان در مناطق توسعه اقتصادی و فناوری چین واقع شده، که یکی از مزایای قابل توجه این موسسه آموزشی است.

در دانشگاه دالیان چین حدود ۱۵ دانشکده وجود دارد، که در مجموع بیش از ۳۰ برنامه کارشناسی در آنها ارائه می‌شود. این موسسه بیش از ۶۰۰ استاد بسیار واجد شرایط دارد که بیشتر آنها در خارج از کشور آموزش دیده‌اند. درصد بالایی از این استادان دارای مدرک دکتری، و یا در مرحله دفاع از رساله دکتری خود هستند.

تعداد کل دانشجویانی که در دانشگاه دالیان تحصیل می کنند تقریبا بیست هزار نفر است. بنابراین به عنوان مثال، یک کالج تبادل فرهنگی بین‌المللی، بسته به برنامه‌های سهمیه دانشگاه، می‌تواند بیش از صد دانشجوی خارجی و سایر کالج‌ها را بپذیرد.

دانشگاه دالیان چین

بورسیه‌های تحصیلی

دانشگاه دالیان هر سال ۸۰ تا ۱۱۰ دانشجو برای بورسیه جذب می‌کند. این بورسیه‌ها برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین دوره‌های زبان به متاضیان ارائه می‌شود.

محوطه دانشگاه دالیان

در پایان قرن بیستم، دانشگاه یک محوطه جدیدی ساخت. این محوطه تمام شرایط لازم را برای یادگیری راحت دانشجویان، و انجام پروژه‌های تحقیقاتی توسط آنها ایجاد کرد. تمام کلاس‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه دالیان چین نیز به آخرین فنآوری‌ها مجهز هستند.

صندوق کتابخانه دبیرستان دالیان بیش از هفتصد هزار کتاب، و حدود پنج هزار نشریه و ژورنال علمی در اختیار دانشجویان و دانش‌پژوهان قرار می‌دهد. سه بیمارستان مجهز نیز برای دانشکده‌های پزشکی جهت آموزش این رشته وجود دارد.

طراحی محوطه این دانشگاه از نظر دیداری بسیار زیباست؛ یک فضای طبیعی فوق‌العاده و منحصر به فرد که می‌تواند همه را به خود جذب کند. مساحت کل پردیس دانشگاه دالیان به بیش از یک میلیون متر مربع می‌رسد. جالب است بدانید که وزارت آموزش و پرورش چین پردیس این دانشگاه را به‌عنوان یکی از زیباترین‌ها محوطه‌ها معرفی کرد.

تحصیل در دانشگاه دالیان

تحقیقات دانشگاه دالیان چین

از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، بیش از نود پروژه تحقیقاتی در دانشگاه دالیان انجام شده، که حدود بیست مورد از آنها پروژه‌های تحقیقاتی ملی هستند. به‌طور دقیق‌تر، بیش از ۳۰٪ از کل کار تحقیقاتی این دانشگاه، تحقیق در سطح منطقه‌ای و استانی است. زمینه تحقیقات در این دانشگاه از علوم طبیعی و انسانی تا علوم فنی و کاملا تخصصی را شامل می‌شود.

دانشگاه دالیان چین به دلیل انجام موفقیت‌آمیز تحقیقات و ارائه آنها، بارها جوایز مختلف دولتی را از بخش‌های مختلف دریافت کرده است. به لطف فعالیت گسترده در زمینه تحقیقات علمی، دانشمندان و اساتید برجسته این موسسه آموزش عالی بیش از دویست منیوسکریپت نوشتنه‌اند. تمام این فعالیت‌ها ارزش بنیاد علم و فناوری دانشگاه دالیان را در آغاز قرن بیست و یکم به بیش از دو میلیون دلار رساند.

به لطف شرایط جدیدی که در سال‌های اخیر در دانشگاه ایجاد شده است، موسسه آموزش عالی دالیان توانسته با سرعت قابل توجهی پیشرفت کند. مدیریت دانشگاه دالیان نیز همواره تاكید ویژه‌ای بر توسعه توان علمی موسسه، به عنوان یكی از بهترین دانشگاه‌های كشور دارد.

مجموعه آی سی با در اختیار داشتن مشاوران تحصیلی متخصص در امر اخذ پذیرش تحصیلی در چین آماده است تا شما را درباره تحصیل در این کشور راهنمایی کند. جهت دریافت مشاوره آنلاین و حضوری در شیراز برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه دالیان چین، از طریق فرم تهیه شده در سایت، ایمیل و یا تلفن تماس با گروه مشاوره آی سی در ارتباط باشید.